Plastyka

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki plastyce dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje, ale również zaspakaja potrzebę ekspresji.

Tematyka zajęć jest zgodna z aktualną porą roku, z omawianymi na zajęciach obowiązkowych tematami oraz z tematami konkursów organizowanymi przez rożne instytucje. Podczas zajęć dzieci wykorzystują rożne materiały plastyczne: papier o różnej strukturze, farby, masa solna, masa papierowa, kredki, materiały, włóczki i wiele innych.

Wykonane przez dzieci prace cyklicznie prezentowane są w szatni, a także tworzą dekorację placówki (m.in. ozdoby choinkowe, ozdoby wielkanocne). Dzięki temu rodzice dzieci mogą podziwiać co tydzień efekty pracy małych artystów.